Anno Online to przeglądarkowa gra RTS, oparta na słynnej serii gier PC. Zaczynając od małej osady, gracz rozwija swoje miasta poprzez zarządzanie zasobami w odpowiedni sposób – czyli taki, żeby jego wirtualne imperium rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej!

W początkowej fazie gry pomagają liczne zadania do wykonania, które szybko przyzwyczajają gracza to interfejsu, a za których wykonanie dostaje się przydatne nagrody. Minusem może być sama ilość tych mini-misji, bowiem może ona przytłoczyć niektórych początkujących. Niemniej, sama rozgrywka przynosi wiele radości i wciąga na długie godziny.

Spory nacisk w Anno Online położono na część handlową. Wymiana surowców oraz sprawny ich transport pomiędzy miastami to podstawa skutecznego rozwoju – jednak z tymi decyzjami przyjdzie się graczowi zmierzyć w nieco późniejszej fazie gry, kiedy już wypłynie poza pierwszą osadę. Wtedy też warto rozglądnąć się za solidną gildią(można też założyć własną, jeśli odwagi nie brak), gdzie gracze pomagają sobie nawzajem w rozwoju miast.

Anno Online cieszy się sporą popularnością, co powoduje, że nie brakuje dodatków ułatwiających grę, jak choćby kalkulatory produkcji surowców czy różne statystyki online. Istnieją też tętniące życiem fora internetowe, gdzie można dowiedzieć się o wielu trikach czy sprytnych taktykach, o których nie przeczyta się w samouczku.