Wielu rodziców zachodzi w głowę w jaki sposób mogą dbać o rozwój inteligencji, pamięci, kreatywności czy innych cech mózgu swojej pociechy. Jak się okazuje są na to proste, zadowalające a nawet przyjemne metody.

Zacznę może od najprzyjemniejszych metod jakimi są odpowiednie oczywiście gry dla dzieci tak te logiczne komputerowe jak i planszowe. Dobrym przykładem jest np. stworzona przez inwestora i biznesmena gra CashFlow która uczy właściwego posługiwania się pieniędzmi i wyrabia zmysł inwestora. Może do brzmi dziwnie lub nawet niedorzecznie, że gra pozwoli na rozwinięcie takich cech u dziecka, lecz ta gra w naprawdę prosty i inteligentny sposób nauczy twoje dziecko księgowości, kreatywności oraz kalkulacji wyników. Jest jeszcze wiele gier i zabaw, które rozwijają takie cechy mózgu jak pamięć i koncentracja (szachy), kreatywność i inteligencję ( klocki lego ) oraz inne. Nie muszę dodawać że dziecko samo z chęcią odda się zabawie więc jest to genialna metoda.

Inną metodą są zabawy ruchowe i ćwiczenia kinezjologiczne. Chodzi tu głównie o wszystkie ruchy które angażują oprócz mięśni, również układ nerwowy a co za tym idzie umysł. Owe ćwiczenia są bardzo proste a czasem śmieszne co ułatwia zadanie, wtedy najlepiej pracować z grupką dzieci by miały przy tym dobrą zabawę. Ćwiczenia kinezjologiczne wspaniale rozwijają min. połączenie między półkulami mózgowymi co jest przyczyną ok 70% problemów z dysortografią. Twórca kinezjologii Paul Dennison mówi, że wystarczy kwadrans dziennie aby uzyskiwać optymalną stymulację a jest to nie dużo w porównaniu z tym co dziecko otrzymuje do końca życia.

Podsumowując, istnieją łatwe metody usprawniania intelektu dziecka nie tylko tu opisane, jak bajki dla dzieci czy nauka gry na instrumentach, które nie wymagają nawet większej obecności osób dorosłych. Inwestuj w intelekt dziecka już dziś!