Cannon Fodder

Konwersję tego niezapomnianego hitu z Amigi i PC, przygotowuje (a raczej już przygotowała, bo gra miała ukazać się w październiku 2000 roku) firma Codemasters.
W CF sterujemy grupką żołnierzy, których przeprowadzamy przez szereg różnorodnych misji bojowych. Nasi podwładni będą strzelać do wrogów w dżungli, na śniegu i piaskach pustyni. Podobnie, jak pierwowzór, także wersja na GBC ma zapewnić graczowi przeżycie niezapomnianych wrażeń.
Na potrzeby gry zaprojektowano 72 nowe poziomy, po których będzie można szaleć do woli. Pociski i rakiety będą przecinać powietrze nad Twoją głową. Masa broni będzie porozrzucana po całej planszy, a walka o dostęp do niej będzie bardzo trudna.
Cannon Fodder to akcja non-stop. W tej grze brak jest czasu na wzięcie głębszego oddechu i ponowne wyruszenie w bój. Nie ma tu dla gracza chwili wytchnienia. Cały czas coś się dzieje i my musimy temu sprostać. Wrogowie są nieustępliwi, a do tego – doskonale uzbrojeni. Jednk będziemy miali nad nimi tę przewagę, że w poruszaniu się po planszach pomogą nam jeepy, ślizgacze i inne pojazdy wojskowe.
Do gry wprowadzono kilka nowych elementów, jak zróżnicowane uzbrojenie, bardzo efektowne sceny walk, bossowie na końcu ważniejszych poziomów i wiele, wiele innych.
W pracy przy konwersji CF na GBC brała udział część programistów, spod których ręki wyszła oryginalna wersja gry. Możemy być zatem spokojni o jakość nowe.
Autorzy gry zarzekają się, ze ich produkt będzie miał najlepszą oprawę graficzną ze wszystkich gier, jakie kiedykolwiek ukazały się na Game Boya. Czy tak faktycznie jest, przekonacie się dopiero, gdy w nią zagracie.