Każdy kto choć chwilę spędził w gronie rozbrykanych dzieci wie, że mają one niespożyte zapasy energii. Nie wszystkim udaje się je ujarzmić. Jest jednak na to prosty sposób – należy wymyślić takie gry dla dzieci, które na dłużej skupią ich uwagę.

Zadanie nie jest proste, bo maluchy szybko się nudzą. Wszyscy jednak wiedzą, że uwielbiają to, co brudzi, co się klei, rozgniata i czym można nabroić. Najbardziej cieszy plastelina rozmazana na oknach i taśmy samoprzylepne na obrazach. Czemu więc nie stworzyć im takiej możliwości? Od nas będzie to wymagało niewiele pracy, ale za to będziemy mieli wszystko pod kontrolą. Jeśli mamy spędzić popołudnie opiekując się dzieckiem i jego przyjaciółmi zaaranżujmy dla nich na przykład ścianę na graffiti. Oczywiście nie tę pięknie pomalowaną na biało w salonie. Jej miejsce może zająć specjalnie przygotowana ściana dokładnie pokryta płachtami brystolu, najlepiej kolorowego.

Graffiti też nie będzie tradycyjne. Przygotujmy zazwyczaj zakazaną plastelinę, różnobarwne taśmy samoprzylepne, farby, taśmy dwustronne, klej w sztyfcie a także drobiazgi, które do papieru zostaną przytwierdzone: mieniące się koraliki, makaron w różnych kształtach, nitki, sznurki, piórka, wszystko to, co znajdziemy w domu. Z ich pomocą dzieciaki rozbudzą swoją wyobraźnię. Z pewnością taka „nowość” ucieszy je bardziej niż blok i kredki, które mają na co dzień. Taka zabawa dla dzieci zmusi je do współpracy, będą mogły stworzyć razem wyjątkowy projekt, który na końcu sfotografują. A Ty zyskasz w ich oczach i staniesz się najlepszym opiekunem pod słońcem. Może nawet zasłużysz na honorowe miejsce w dziecięcym graffiti…