Profesja fordanserki ma długą tradycję, ale to w ostatnim czasie niejako przeżywa swój renesans, Wg definicji słownikowej „fordanser” to osoba, która za odpłatnością staje się partnerem do tańca w klubie.

Fordanserki, niestety, czasami mylone są z „paniami do towarzystwa”. To krzywdzące, bo to przecież inne profesje.
Jeśli ktoś chce, aby branżowa impreza czy spotkanie biznesowe nie przebiegało nudnie i sztampowo, może poprosić o pomoc fordanserki. To atrakcyjne dziewczyny, hostessy, które nie tylko „rozkręcą” imprezę, ale także sprawią, że będzie ona niepowtarzalna i na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w niej udział.
Fordanserki zatańczą, umilą czas rozmową, przeprowadzą konkursy, rozdają nagrody, rozniosą drinki, wystąpią w roli konferansjerki. Mogą także uatrakcyjnić spotkanie własnym pokazem tańca czy pokazem mody.
Systematycznie rośnie popyt na pracę fordanserki. Dziewczyny znajdują zatrudnienie również w filmach reklamowych, teledyskach.
To dosyć oryginalne zajęcie, bo z jednej strony fordanserki zarabiają, a z drugiej- same się przy tym bawią. A więc łączą przyjemne z pożytecznym.