Fotograf na wesele się opłaca? Czy fotograf dużo zarobi? Krótka historia fotografii i pierwsze kolorowe zdjęcia

Fotograf na wesele, wziąć czy zaoszczędzić? Oczywiście, że wziąć, fotograf jest jedną z najbardziej potrzebnych osób ponieważ kto inny jak nie fotograf ujmie Wasze najpiękniejsze chwile w życiu, zrzucając je na kawałek kartki papieru. Piękne jest wyciągnięcie takich zdjęć za parę lat i wspominanie tych chwil, których by nie było gdyby nie fotograf.

Fotograf nie zajmuje się tylko zdjęciami na weselach, lecz wieloma innymi rzeczami. Interesowało Cię może kiedyś ile fotograf jest w stanie zarobić? Jest to uzależnione od paru czynników, np. jakiego typu zdjęcia robi, typów jest wiele. Mimo wszystko dobry fotograf potrafi naprawdę dużo zarobić. Za np. same zdjęcie okładkowe jest w stanie wyciągnąć od 1000–2000 zł. lub całostronicowy portret kosztuje od 500–2000 zł. Acz kol wiek nie można liczyć, że takie zlecenie trafiają się ciągle.

W Polsce fotografia pojawiła się 13 lipca 1839 roku. Już na przełomie 1844-45 roku powstał pierwszy zakład fotograficzny „Zakład Daguerrotypowy Karola Beyer w Warszawie”. Rok 1887 był początkiem przemysłu fotograficznego, kiedy chemik Piotr Lebiedziński założył w Warszawie fabrykę papierów fotograficznych o nazwie FOTON. Wytwórnia obiektywów i aparatów fotograficznych powstała również w Warszawie, wytwórnia ta nazywała się FOS.

Fotografia kolorowa, kiedy powstała? Pierwsze kolorowe zdjęcie uzyskano w ok. 1900 roku, metodą opracowaną przez Jana Szczepanika. Pierwsze w Polsce kolorowe zdjęcie zrobiono prawdopodobnie przez Stanisława Wilhelma Lilpop, jest to portret Hanny Lilpop z przyjaciółką w Podkowie Leśnej w 1909 roku.