Tak, stało się – kupiłeś swoje pierwsze mieszkanie. Właśnie odebrałeś klucze, wchodzisz do swojego własnego kąta i rzednie Ci mina. Trzeba jeszcze to mieszkanie urządzić.
Meble, sprzęty elektroniczne i sanitarne,rozplanowanie gdzie co będzie stało – to ta łatwiejsza część zadania. W internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji, a każdy chyba wie co mu się podoba. Poza czasochłonnym lataniem po sklepach, urządzanie mieszkania może być całkiem przyjemne.
Dobra, wszystko mamy- kanapa stoi pod ścianą, w sypialni masz piękne łóżko z wezgłowiem, na wielkich szafach z zabudową fototapety na wymiar, ale dalej jest jakoś tak smutno. Twoje mieszkanie nie ma duszy- nie ma żadnego pierwiastka łączącego Cię z nim, wygląda jak z katalogu.
Nadanie mieszkania charakteru to rozstawienie pamiątek, zdjęć czy czegokolwiek co mówi coś o właścicielu. Brakuje tego uroczego bałaganu, który pokazuje, że tutaj ktoś mieszka. Czy można go zaplanować? Owszem. Ale jeżeli nie masz pomysłu, to nie martw się, zrobi się sam.