W co lubią grać dzieci?

Każdy rodzic chce ja najdłużej odwlec moment gdy jego dziecko zaczyna korzystać z komputera. Internet jest niebezpieczny jeśli nie jest kontrolowany przez dorosłych. Jednak gdy ten moment już nadejdzie to najczęściej pierwsze kroki dzieci są skierowane ku grom symulacyjnym.
Jakie gry symulacyjne są najbardziej atrakcyjne dla dzieci ? Zależy od środowiska. Dla małych dziewczynek będzie to ubieranie postaci, robienie im fryzur, przygotowywanie na różne okazje albo pieczenie ciast bądź robienie wirtualnego obiadu. Dla małych chłopców z miasta najczęściej jest to jazda samochodem po wirtualnych drogach, zmiana samochodu, jego koloru, kół czy kierowcy. Dla chłopców ze wsi bardzo często pierwszą rozrywką są gry o traktorach. Nic dziwnego, ponieważ odzwierciedlają one to co chłopcy widzą codziennie, to co robi ich dziadek albo tata, a na co oni są jeszcze zbyt mali aby robić samemu. Gry o traktorach są bardzo ciekawe i często można w nich znaleźć ostrzeżenia które maluchy w mig zapamiętają. Np. nie podchodź do traktora gdy ma odpalony silnik. Gry o traktorach potrafią również świetnie rozwijać koordynację i pamięć u małych dzieci, ponieważ gry symulacyjne wymagają od gracza często zapamiętywania pewnych krótkich sekwencji, który przycisk do czego służy, bądź gdzie stoi dodatkowa maszyna którą można zabrać.
W zależności od środowiska w którym dzieci dorastają można łatwo zgadnąć jaki rodzaj gier będzie ich interesował i wciągał. Dziewczynki typowo dziewczęce sprawy, a chłopcy gry o traktorach.