W ostatnim czasie pojawiła się wśród młodych ludzi, którzy, zgodnie ze stereotypem, większość czasu spędzają przed komputerem, smartfonem czy telewizorem, nowa forma rozrywki – gry planszowe. O co tu chodzi? Skąd nagle taki powrót do zabawy z dzieciństwa?
Gry planszowe pojawiły się nagle i szturmem podbiły serca młodych ludzi na całym świecie. Trend bardzo szybko objął również inne grupy wiekowe tak, że w tej chwili grają całe, wielopokoleniowe rodziny. Grają w domach, szkołach, na uczelniach, w centrach kultury i w pubach,  we własnym gronie oraz w dużych, kilkusetosobowych grupach!
Co sprawiło, że planszówki stały się tak popularne? Pewnie duży udział w ich fenomenie ma to, że jest to forma spędzania czasu, pozwalająca budować i poprawiać relacje międzyludzkie. To zupełnie co innego niż gry komputerowe czy oglądanie telewizji. Grając w planszówki, możemy wspólnie się śmiać, rozmawiać, rywalizować ze sobą. Ponadto gry planszowe same w sobie są ciekawe! Dobrze zrobiona gra potrafi zająć na kilka godzin!