Czy warto korzystać ze słownika?
Każdy z nas czasami zastanawia się nad tym, czy dobrze napisał lub odmienił dane słowo. Niektórzy tylko przez chwilę o tym pomyślą i zapiszą wyraz tak, jak im podpowiada intuicja. Inni natomiast w takiej sytuacji sięgną po słownik.
Obecnie przeważają słowniki internetowe. Te papierowe już powoli odchodzą w zapomnienie. Tymczasem jedne i drugie mają swoje wady i zalety – najlepiej nie opierać się wyłącznie na jednym z nich. Warto mieć wersję papierową, bo w niektórych sytuacjach nie mamy dostępu do internetu lub korzystamy z mało zaufanych stron, które mogą wprowadzić nas w błąd.
Znaczenie słowników doceniają szczególnie ci, którzy podejmują się nauki obcego języka. Ciężko sobie wyobrazić przyswojenie innego języka bez słownika – pozwala on sprawdzić znaczenie wyrazów. Niektóre rodzaje ponadto zawierają informacje o odmianie i zastosowaniu danego słowa, a nawet mają strony z całymi przykładowymi rozmówkami. Papierowy słownik na półce oraz mobilny zainstalowany na telefonie zdecydowanie przyspieszą naukę i pozwolą uniknąć wielu błędów.

słowa kluczowe: sofisticated słownik, rendition słownik, rubber slownik, dept słownik, exploit slownik, pathetic słownik, due slownik, craving slownik