Imprezy międzynarodowe

Futsal jest dyscypliną sportową znaną najbardziej mieszkańcom Ameryki Południowej. Niemniej jednak nie oznacza to, że tylko im. Stała się sławna na całym świecie. Grają w nią Europejczycy, Azjaci, mieszkańcy Australii i Oceanii, Ameryki Północnej. Pojawiła się potrzeba organizowania rozgrywek międzynarodowych. Inicjatywę przejęły regionalne organizacje zajmujące się jurysdykcją nad piłką nożną i jej odmianami – w tym także futsalem.
Najbardziej prestiżową imprezą międzynarodową związaną z tym rodzajem sportu są Mistrzostwa Świata w Futsalu. Ich organizacją zajmuje się FIFA. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule poświęconym rozgrywkom finałowym Mistrzostw Świata. Ciekawą imprezą międzynarodową, podczas której reprezentacje futsalowe rozgrywają mecze walcząc o zwycięstwo, są Akademickie Mistrzostwa Świata. Ich organizacją zajmuje się FISA. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tej organizacji i imprezy, której przygotowaniem się zajmuje, zajrzyj do jednego z artykułów umieszczonych w tym dziale.
Jak już zostało wspomniane, miedzynarodowe imprezy związane z futsalem są organizowane także prez regionalne organizacje futbolowe. Mistrzostwa na poziomie regionalnym odbywają się między innymi w Europie i Afryce.