Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad zasadnością organizacji wyjazdów motywacyjnych dla swoich pracowników. Wielkim minusem, który sprawia, że pracodawcy niechętnie podchodzą do tego tematu jest to, iż wyjazdy incentive wymagają dość dużych nakładów finansowych. Jednak jak się okazuje – te nakłady procentują i przynoszą niezwykłe zyski i korzyści dla firmy decydującej się na organizowanie wyjazdów motywacyjnych.
Pierwsza zaleta to to, że pracownicy stają się bardziej lojalni zarówno wobec siebie, jak i firmy. Po drugie budują bardzo dobry wizerunek firmy, opowiadając swoim znajomym o wyjeździe organizowanym przez przedsiębiorstwo. Dodatkowo zaś, jeśli taki wyjazd im się spodoba, będą bardziej zmotywowani do efektywnej pracy w przyszłości, mając świadomość, że pozwoli im to na kolejny podobny wyjazd. O kwestii relaksu chyba nie trzeba zaś wspominać.
To wystarczające dowody na to, że warto organizować takie wyjazdy motywacyjne dla pracowników, bo ich efekty mogą usprawnić działanie firmy.