Kilka słów o reklamie

Reklama jest odpowiedzią na pytanie, jak zostać zauważonym? Ma ona na celu przesłanie krótkiej informacji, komunikatu w formie treści, obrazu czy dźwięku. Reklama przybiera przeróżną formę, możemy mieć do czynienia z typem reklamy rzetelnej, której przykładem są informacje zawarte w fachowym piśmie, a także coraz częście spotykamy reklamę nie rzetelną, do której zaliczymy reklamę telewizyjną.

W tym artykule przyjrzę się czemuś nowemu, mianowicie reklamie internetowej, iż jest to jedna z najciekawszych form reklamy, której poniesione koszta mogą być naprawdę niewielkie.

Nie mam zamiaru prowadzić krok po kroku tłumacząc w jaki sposób wykorzystać daną reklamę aby odnieść sukces. Ma to być reklama firmyartykuł przybliżający rodzaje reklamy internetowej, a nie poradnik typu „jak zarabiać 500 zł dziennie”.

Według mnie reklamę internetową można podzielić na:

– Optymalizację i pozycjonowanie

– Google Adwords

– Katalog firm lub baza firm

– Reszta (która nie będzie tutaj omawiana)

Optymalizacja i pozycjonowanie są kluczem, pewnym rodzajem wprowadzenia, których działania mają prowadzić do osiągnięcia wysokiej pozycji wyszukiwania wyszukiwarek.

Optymalizacja ma na celu „przygotowanie” strony pod wcześniej wybrane frazy. Warto mi tutaj wspomnieć, że optymalizacja bardzo często dotyczy ingerencji w kod strony, więc jeśli nie jesteś ekspertem zwróć się do programisty.

Pozycjonowanie jest pojęciem bardzo szerokim i dotyczy wielu skoordynowanych działań. Nie ma idealnego sposobu na wypozycjonowanie Twojej strony na pierwsze miejsce wyszukiwarek, ale każde z odpowiednio przygotowanych działań mogą przynieść spore korzyści. Zdaj sobię sprawę, że pozycjonowanie jest etapem żmudnym, a nieumiejętne próby często kończą się tragicznie dla pozycjonowanej witryny.

Google Adwords jest formą reklamy kontekstowej, która w bardzo szybki sposób może przynieść witrynie porządany ruch. Niestety nie należy ona do najtańszej formy reklamy, decydując się na Adwords musisz w sposób precyzyjny przygotować plan kampani.

Katalog firm lub baza firm to nic innego jak miejsce na reklamę Twojej firmy. Taki sposób działań okazuje się być bardzo korzystny, a najważniejsze, że nie musimy ponosić ogromnych kosztów. Ponadto bardzo często katalogą towarzyszy hasło: darmowa reklama firmy.

Podsumowanie

Nie ma idealnego sposobu na reklamę firmy w sieci, ale odpowiednie przygotowanie, wiedza to hasła, które na pewno Tobie pomogą.