Sposoby na pluskwę domową

Każdy z nas chociaż raz w ciągu swojego życia spotkał się z tym gatunkiem owada. Jeżeli nie osobiście, to na pewno ze słyszenia.
Ten mały, bezskrzydły owad – pasożyt żywiący się krwią zwierząt stałocieplnych w tym również krwią człowieka potrafi być bardzo uciążliwy, Ugryzienia ich są bardzo nieprzyjemne i pozostawiają po sobie ślad.
Powyższy insekt zazwyczaj kojarzy się z brudem, ale teoria ta nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jego obecność bowiem możemy odnotować nawet w najczystszych domostwach.
Pluskwy zazwyczaj migrują na żywicielu, w starych używanych meblach, możemy również je sobie przywieżć w walizce np. z hotelu. Obecność ich odnotowuje się najczęściej w dużych skupiskach ludności.
Likwidacja pluskiew nie należy do łatwych zadań. Aby pozbyć się ich, stosujemy różne metody. Począwszy od zlokalizowania ich gniazda i dokładnego posprzątania w każdym zakamarku np. za pomocą odkurzacza parowego ,a skończywszy na zatrudnieniu profesjonalistów – speców od dezynsekcji, którzy skuteczniej wyeliminują problem za pomocą pułapek, środków chemicznych itp. (najlepiej kilka technik połączonych razem), które to mogą przynieść pozytywny efekt.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże