Na czym zarabiają portale aukcyjne?

Zastanawialiście się, na czym przez lata zarabiają portale aukcyjne? Temat ten jest prostszy niż myśleliście. Zacznijmy od początku.
Jednym z głównych zarobków jest prowizja od sprzedanych przedmiotów z aukcji. Na większości potrafi stawki się różnią. Najczęściej elektronika wiedzie prym w największych zyskach dla portali. Jej ogromna sprzedaż i spore prowizje często sięgające ponad 10% od przedmiotu stworzyły świetny rynek dla takich portali.
Na drugim miejscu można postawić reklamy. Takie witryny są często odwiedzane i dają możliwość na świetne rozreklamowanie swojego produktu, szczególnie jeśli reklamodawca oferuje towar o dobrych cenach i atrakcyjny dla potencjalnych konsumentów na witrynie.
Na końcu warto wspomnieć o mniejszych dochodach jak chociażby z sprzedaży dodatkowych wypromowanych miejsc na stronie czy też współpracy z większymi firmami, które są zainteresowane reklamą na ogromną skalę no bo jak inaczej możemy nazwać reklamę, którą jest w stanie zobaczyć dosłownie pół internetu?