Głównym bohaterem dzisiejszego wpisu jest kasa fiskalna POSNET Bingo XL. Jest to trzecia kasa z serii POSNET Bingo. Konstrukcyjnie różni się jednak od swoich poprzedników. Jest to idealne urządzenie do sprzedaży w małych lub średnich placówkach handlowych.

Zalety

Jedną z jego zalet jest to, że doczekało się ono dużej pamięci towaru – jeżeli chcemy sprzedawać za pomocą czytników kodów kreskowych, to mamy do dyspozycji 8 tys. numerów PLU. Drugim plusem jest to, że podsumowując paragon, można na życzenie klienta, wprowadzić jego NIP. Natomiast według mnie, rzeczą rewolucyjną w tym modelu jest zastosowanie portu USB. Umożliwia to zastosowanie zwykłych czytników kodów kreskowych ze złączem USB. Wcześniej trzeba było stosować czytniki ze złączem RS232, co wymagało konieczności konfiguracji i stosowania odpowiednich adapterów. W tym modelu problem został rozwiązany.
Porty komunikacyjne

Kolejnym plusem, będącym zarazem nowością, jest port Ethernet, czyli port sieciowy, który umożliwia nam komunikację poprzez zwykły kabel UTP. Wcześniej musieliśmy stosować kabelki RS, a komputer musiał mieć odpowiednią ilość gniazd RS, by mógł odczytać sprzedaż. W tym małym, fajnym pudełku mamy zamknięty pełen Ethernet, co umożliwia nam sprawniejsze ogarnięcie problemów związanych z siecią w sklepie.

Po swoich poprzednikach kasa odziedziczyła prostotę obsługi oraz klawisze szybkiej sprzedaży, czyli tzw. klawisze skrótu, pod które możemy zaprogramować albo jakiś towar, albo jakieś funkcje typu wydanie czy przyjęcie opakowania lub zestaw raportów – raport dobowy i miesięczny.

Krótkie podsumowanie

Jeżeli miałbym wypowiedzieć swoją opinię o tym urządzeniu, to uważam, że jest ono dopracowane. Jeżeli handlujesz w placówkach małych i średnich, wystawiasz do kilkuset paragonów dziennie, masz bazę towarową nieprzekraczającą 8 tys. towarów, to jest idealna kasa dla Ciebie.

Bardzo Cię proszę o komentarze, sygnał zwrotny, dotyczący tego, czy taka forma filmu lub wpisu podoba Ci się. Co chciałbyś zobaczyć, i jakie kwestie powinienem poruszyć. Bardzo proszę udostępnij ten film na swoim kanale YouTube, subskrybuj, udostępnij na Facebooku lub po prostu napisz do mnie. Liczę na kontakt z Twojej strony.