Dzisiaj opowiem Ci o Kasie Fiskalnej POSNET Mobile HS EJ. To urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: białym oraz grafitowym. Biały model wszedł do produkcji w styczniu 2015 roku. Natomiast grafitowy jest w sprzedaży od 2011 roku.

O tych kasach można mówić w samych superlatywach. Charakteryzują się bardzo dobrą jakością, przemyślaną konstrukcją, a ich akumulatory cieszą się długą żywotnością. Ponadto, kasy zostały wyposażone w fantastyczny mechanizm drukujący. Papier wymienia się w trybie easy load – wystarczy zwolnić klapkę osłaniającą mechanizm i wyjąć to, co zostało. Następnie należy włożyć nową rolkę i zatrzasnąć klapkę. W tym momencie można już wystawiać nowe paragony.
Kopia Elektroniczna

Przez parę lat obcowania z tymi kasami, znalazłem w nich tylko jedną wadę. Otóż każdy użytkownik kasy fiskalnej z kopią elektroniczną, powinien archiwizować, a inaczej mówiąc ma obowiązek archiwizować nośnik kopii elektronicznej – w naszym przypadku jest Karta Micro SD – na komputerze, bądź w postaci nagranych płyt DVD. Wada urządzenia objawia się w tym, że producent nie przewidział innego sposobu podłączania tego urządzenia do komputera jak tylko przez kabel USB, bądź też złącze RS. Nie mniej, złącze USB pracuje w tej kasie na zasadzie emulacji portu com, przez co jest bardzo wolne. Jeżeli ktokolwiek z Was próbował archiwizować zapisaną pamięć fiskalną z okresu roku czy dwóch lat, będzie wiedział o czym mówię. Dla tych, którzy pierwszy raz się z tym spotykają – na taką archiwizację roczną trzeba przeznaczyć około kilku godzin. Według mnie jest to utrudnienie dla użytkowników i część z nich po prostu tej archiwizacji nie robi. Kopia elektroniczna, czyli Karta SD, jest zwykłym produktem elektroniki użytkowej i może ulec uszkodzeniu. Jeżeli tak się stanie, to utracisz dokumentację księgową. Jedynym rozwiązaniem, jak prosto zarchiwizować kartę pamięci, jest odkręcenie jednej śrubki, która jest z tyłu, wyjęcie akumulatora, fizyczne wyjęcie karty pamięci, przełożenie jej do czytnika kart Micro SD i zgranie archiwum na komputer. Przy tej jednej wadzie, zalety tego urządzenia ją niwelują.

Podsumowanie

Poczytajcie w internecie opinie o POSNET Mobile HS EJ, zapytajcie o zdanie znajomych. Osobiście nie spotkałem ani jednej osoby, która by na ten model narzekała. Film ten nagrałem w styczniu 2015 roku, w chwili wejścia nowych grup podatników w obowiązek posiadania kas fiskalnych. Tych urządzeń niestety na rynku brakuje. Jest to o tyle dotkliwe, że takiego maleństwa nie ma w ofercie innych producentów niż Posnet. Tak więc apeluję do Posnetu, aby produkował ich więcej, albo do konkurentów, żeby opracowali podobne, małe, lekkie, poręczne i niezawodne kasy fiskalne.

Bardzo Ci dziękuję, za przeczytanie tego wpisu. Jeżeli masz ochotę i podobało Ci się, proszę podziel się nim na Facebooku, Twitterze i innych kanałach społecznościowych.