Wspólne spędzania czasu z rodziną jest bardzo istotne, jednak najczęściej ciężko znaleźć czynności, które można wykonywać w tak zróżnicowanym wiekowo gronie. Spacery i oglądanie filmów kiedyś w końcu się nudzą, jak więc zapewnić sobie i najbliższym rozrywkę?

Ostatnimi czasy do łaska powracają gry planszowe. Są frajdą nie tylko dla dzieci, ale też dla tych całkiem sędziwych członków rodziny. Poziom trudności należy dopasować do najmłodszego uczestnika. Wybór jest ogromny – od prostych gier w których tylko rzucamy kostką i przesuwamy się o odpowiednią ilość pól, po bardziej skomplikowane gry strategiczne, w których musimy używać sprytu i wyobraźni.

Innym sposobem są gry zespołowe, np. kalambury. Można podzielić rodzinę tak, by każda grupa miała równe szanse, a wspólne wygłupianie się przy rysowaniu lub pokazywaniu haseł na pewno zacieśni familijne więzi.

Warto dbać o dobrą atmosferę we własnym domu a pomóc nam w tym może wspólne spędzanie czasu. Po latach miło jest powracać wspomnieniami do tych chwil.