Kardynał Równe

Kardynał Równe jest ukraińskim klubem futsalu z siedzibą w Równem. Występuje w futsalowej Ekstralidze Ukrainy. Jego pełna nazwa brzmi Mini – Futbolowy Klub Kardynał Równe. Zawodnicy występują w zielono – biało – fioletowych barwach. Kardynał Równe został założony w 2000 r. Zadebiutował w najwyższej lidze w 2008 r.
Warto wiedzieć, że od 2000 do 2010 r. zespół nosił nazwę Kardynał Lwów. Klub futsalowy Kardynał Lwów założony w 2000 r. początkowo pojawiał się w rozgrywkach lokalnych. Wystartował w Drugiej Lidze w 2002 r. W sezonie 2005/ 2006 odniósł duży sukces. Zadebiutował bowiem w Pierwszej Lidze. Niemniej jednak na tym skończyła się dobra passa. W drugim sezonie zajął szóste miejsce w zachodniej grupie. Należy jednak dodać, że otrzymał propozycję awansu do Wyższej Ligi. Zmaga się w Wyższej Lidze od 2007 r. przed rozpoczęciem sezonu 2009/2010 nastąpił pewien przełom. Klub MFK Równe został farm klubem lwowskiego. Klub zmienił lokalizację, co pociągnęło za sobą zmianę nazwy klubu na Kardynał równe. Klub osiągnął w 2011 r. swój pierwszy najwyższy sukces. Został finalistą Pucharu Ukrainy.
Kardynał Równe współcześnie gra w najwyższej klasie rozgrywek ukraińskiego futsalu. Ma na swoim koncie liczne sukcesy krajowe – zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Ukrainy i tytułu finalisty w Pucharze Ukrainy.